Шведската разузнавателна агенция Sapo заяви, че Иран може да е замесен в експлозиите и стрелбата около израелските посолства в Швеция и Дания тази седмица.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.09.25 - Франция изпраща в Полша самолети с ядрено оръжие
Още: Главнокомандващият въоръжените сили на Украйна уволни двама висши офицери
Помолен за коментар за възможна връзка с Иран, Фредрик Халстрьом, ръководител на Sapo, заяви на пресконференция, че „има някои неща, които биха могли да сочат в тази посока“.
През май Sapo заяви, че Иран набира членове на шведски престъпни банди, за да извършват „актове на насилие“ срещу израелски и други интереси в Швеция - твърдение, което Иран отрича.
Още: Иран се учи: Ракетната атака по Израел сега е била по-ефективна от априлската (ВИДЕО)
Още: Полша свали дрон и арестува двама от Беларус, Франция изпраща на помощ самолети с ядрено оръжие
Още: Естония затваря въздушното си пространство близо до руската граница
Шведският телевизионен оператор SVT съобщи, че е получил информация, че последните две нападения срещу посолствата са били поръчани от шведската престъпна мрежа Foxtrot - по нареждане на Иран.
В същото време в Дания полицията съобщи, че е арестувала трима шведски граждани след двата взрива до посолството, предизвикани от ръчни гранати. Съдът остави двама от арестуваните - на 16 и 19 години - в ареста за 27 дни. Третият швед, арестуван близо до мястото на престъплението, е бил освободен.
Още: Кога ще са предсрочните избори в Сърбия? Вучич предложи няколко варианта
Още: В Румъния: България ни обвинява, че бавим строителството на мост над Дунав при Силистра
Още: Стреляха по израелското посолство в Швеция. В Дания трима вече са в ареста за същото (СНИМКИ)