Украинският президент Александър Турчинов заяви, че има реална опасност след референдума в Крим Москва да завземе по-голяма територия и обвини Кремъл, че негови агенти всяват хаос в рускоезичната източна част на страната, пише The Observer.
Още: Путин съска: Западът скоро ще умре. Украйна обяви удар по руски бомбардировачи във Волгоград (ВИДЕО)
Още: Германия проверява за руска следа в подпалването на камиони на Бундесвера
Действащият лидер на страната Александър Турчинов заяви, че има вероятност Русия да навлезе по-навътре на територията на Украйна след вота в неделя, за който Западът смята, че е незаконен. Той каза пред парламента: „Ситуацията е много опасна. Не преувеличавам. Има реална опасност от заплахите за инвазия на украинска територия.”
Група руски командоси се разположиха на територия извън окупирания от Кремъл Крим. Те са се приземили в район в Южна Украйна под контрола на Киев с хеликоптери, съобщи министерството на отбраната. Около 60 руски войници са пристигнали след 13.30 часа в село Стрилкове, в Херсонския регион, на 5 км отвъд кримската граница. Два часа по-късно са пристигнали още 60 военнослужещи.
Първоначалните съобщения предполагат, че украинските сили са ги изтласкали, но руският контингент изглежда все още остава в Стрилкове. По данни на украинската гранична служба, руските войници са заели позиции близо до газоразпределителна станция. Украинските войници са се изтеглили към близки кръстовища.
Още: Украинските сили плениха още един китайски наемник, воювал за Русия (ВИДЕО)
Още: В Гърция: Настоящ и бивш министър подадоха оставки заради скандал със субсидии
Украинското външно министерство определи навлизането като „военна инвазия от страна на Русия”.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Военният министър на Украйна: Променяме напълно подхода към укрепленията
Още: Мелони гледа странно: Вижте забавните физиономии на премиера на Италия (ВИДЕО)