Министърът на здравеопазването на Великобритания Саджид Джавид обясни пред ВВС решението от днес учениците от средните училища в Англия да не носят маски в клас, като се позова на по-малкия брой случаи на коронавирус.
Още: Напрежение между Израел и Испания: Мадрид иска изключването на израелски спортисти от състезания
Още: Зеленски: Тръмп идва в Европа, трябват ни ПВО системи преди зимата (ВИДЕО)
Отдавна се води дебат за предпазните маски, особено в училищата. Задачата на правителството е да вземе балансирано и пропорционално решение, в този случай балансирано спрямо най-добрите интереси на децата, подчерта той.
По-трудно е да се обучават децата и това ще се отрази на тяхното образование, ако се изисква от тях да носят маска в класните стаи по всяко време.
Броят на случаите намалява във всяка част на страната, започваме да наблюдаваме намаляване на хоспитализациите в цяла Англия, във всяка област те са стабилизирани, в повечето области започват да намаляват, каза министърът.
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 16.09.25 - Франция изпраща в Полша самолети с ядрено оръжие
Още: Главнокомандващият въоръжените сили на Украйна уволни двама висши офицери