Светът не може да позволи войната в Украйна да се проточи още 500 дни. Това каза британският външен министър Джеймс Клевърли в речта си на Заседание на Съвета за сигурност на ООН в Ню Йорк. Той призова руския президент Владимир Путин незабавно да изтегли войските от Украйна и да отвори Черно море за корабоплаване.
Още: Купони за храна в Русия: Спомените от комунизма скоро ще са реалност, има законопроект
Още: Заради острия недостиг на горива: Намалиха още квотата за автомобил в Крим (ВИДЕО)
Клевърли припомни, че Общото събрание на ООН многократно е призовавало за мир, основан на принципите на Хартата на ООН, и Путин трябва да направи своя избор още днес като изведе войските си от Украйна, цитира го Ukrinform.
„Планът от десет точки на президента Зеленски показа пътя напред. Украйна иска мир. Ние искаме мир. Целият свят иска мир“, каза Клевърли.
ОЩЕ: Путин се изхвърли: Кримският мост нямал уж такова значение, но ще има ответни мерки (ВИДЕО)
Още: 11 месеца по-късно: Хиляди сърби почетоха жертвите от трагедията в Нови Сад (ВИДЕО)
Още: Зеленски за руската атака срещу АЕЦ "Чернобил": Беше умишлен удар, в който участваха над 20 дрона
„Г-н Путин, върнете войските си у дома, сложете край на тази война сега“, призова Клевърли.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: НА ЖИВО: Кризата в Украйна, 02.10.25 - Извънредно положение в АЕЦ "Чернобил" след руски обстрел
Още: Френски военни се качиха на предполагаем кораб от руския "сенчест флот" (ВИДЕО)