Руското министерство на отбраната съобщи, че украински дрон е бил свален над Истринския район на Московска област - в деня, в който издирваният от Международния наказателен съд в Хага за систематично отвличане на украински деца руски диктатор Владимир Путин става на 71 години, предаде ТАСС.
Още: Вашингтон одобри сделка за F-16 за Украйна
Още: Русия атакува Харков с дронове, има пострадали (ВИДЕО)
ОЩЕ: Обичайни новини за Крим и Москва: Атака с дронове (ВИДЕО)
Кметът на Москва Сергей Собянин също заяви, че силите за противовъздушна отбрана в Истринския градски район са свалили безпилотен самолет, летящ към Москва.
По предварителни данни, няма разрушения и жертви.
Още: Колко украински военнослужещи държи Русия в плен?
Още: 921 евро на месец в Германия: Всеки шести е беден, как се справя икономиката?
Междувременно московското летище "Внуково" съобщи за 11 закъснели и два отменени полета, а "Шереметиево" за пет закъснели и един отменен полет. При всяка опасност заради дронове летищата в руската столица спират работа.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кола се вряза в група хора в Германия, има пострадали (ВИДЕО)
Още: Рюте предлага огромно увеличение на разходите за отбрана на страните в НАТО
В московското предградие Люберци пък милиция и сапьори проведоха операция заради подозрителен автомобил без регистрационни номера, за който е получен сигнал, че е миниран. Той е бил паркиран пред фитнес център - ВИДЕО ТУК! Изпод автомобила е бил изваден "предмет" - ВИДЕО ТУК!
ОЩЕ: Удар с дрон по важен руски щаб: Украйна отмъщава за Константиновка (ВИДЕО)