120 години Атлетико Мадрид: "Дюшекчиите" ознаменуваха празника с победа над Майорка (ВИДЕО)

1387
Снимка: GettyImages

Атлетико Мадрид победи с 3:1 у дома Майорка и отново се доближи на 2 точки зад Реал Мадрид в битката за второто място в Ла Лига. По случай 120-ия си рожден ден "дюшекчиите" излязоха със специални ретро екипи в синьо и бяло - първите цветове на клуба. Матия Настасич откри за гостите в 20-ата минута, но в 45-ата Родриго дел Пол изравни. След почивката тимът на Диего Симеоне осъществи пълен обрат с попадения на Алваро Мората и Яник Ферейра-Караско.

Майорка поведе в резултата след 20 минути игра чрез Матия Настасич, но Родриго де Пол възстанови паритета в допълнителното време на първата част. Асистенцията бе дело на Антоан Гризман. Столичани реализираха два гола през второто полувреме, които решиха крайния победител от мача.

ОЩЕ: Аржентинец вкара 4 гола на Реал Мадрид и отказа "кралете" от титлата (ВИДЕО)

Алваро Мората направи 2:1 само две минути след подновяването на играта, а Караско оформи крайния резултат в 77-ата минута. Атлетико Мадрид е на трето място в класирането в шампионата на Испания с 63 точки и изостава на 2 след Реал Мадрид. Майорка е на десета позиция в Ла Лига преди да посрещне Атлетик Билбао в следващия кръг.

"Дюшекчиите" пък ще гостуват на Валядолид. В друга среща Хетафе загуби с 1:2 у дома срещу Алмерия, а двата отбора продължават да бъдат застрашени от изпадане от елита.