Аржентинец вкара 4 гола на Реал Мадрид и отказа "кралете" от титлата (ВИДЕО)

4296

Действащият шампион на Реал Мадрид претърпя една от най-тежките си загуби през сезона, след като отстъпи на Жирона с 2:4 като гост в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Шоуто бе за аржентинския нападател Валентин Кастеянос, който вкара четири гола и отказа "кралете" от титлата.

Реал Мадрид все още таеше надежди за късен обрат в битката за титлата с Барселона, но амбициите им бяха прекършени в Жирона в катастрофален мач за отбраната, и в частност - Антонио Рюдигер и Едер Милитао. Още в 12-ата минута "лос бланкос" изостана в резултата след попадение на нападателя на Жирона Кастеянос.

В 24-ата минута Кастеянос отбеляза още един гол, удвоявайки аванса на домакините. Все пак гостите от Мадрид показаха реакция и в 34-ата минута Винисиус върна един гол. Реал се надяваше на обрат през втората част, но полувремето започна кошмарно за "кралете".

Реал Мадрид

Още в първите секунди след подновяването на играта Кастеянос оформи своя хеттрик за 3:1. В 62-ата минута той отбеляза и четвърти гол, превръщайки 25 април в най-специалния ден във футболната си кариера. В 72-ата минута той бе изваден, за да получи овациите на феновете.

В 85-ата минута Лукас Васкес успя да върне един гол за Реал, възползвайки се от асистенция на Винисиус, но това бе всичко за "кралете" в срещата. В класирането Реал Мадрид остава втори с 65 точки - на 11 точки зад лидера Барселона, който е с мач по-малко. Жирона е девети с 41 точки.