16-годишен избави Барса от загуба, но Реал вече има двуцифрен аванс (ВИДЕО)

12 февруари 2024, 00:18 часа • 4048 прочитания

Испанският колос Барселона не успя да победи Гранада в зрелищно реми 3:3 в среща от 24-ия кръг на Ла Лига. Каталунците бяха напът да загубят двубоя на "Камп Ноу", но два гола на 16-годишния Ламин Ямал избавиха домакините от поражение.

Барселона отново не успя да победи Гранада

Младият нападател на Барселона откри резултата в 14-ата минута, но защитникът на Гранада Рикард Санчес изравни в края на полувремето. През втората част Пелистри даде аванс на Гранада, а две минути по-късно Роберт Левандовски изравни за 2:2.

Още един защитник - Игнаси Микел, вкара за 3:2 в полза на Гранада в средата на второто полувреме. В 80-ата минута обаче Ламин Ямал се разписа за втори път за Барселона, за да донесе точка на отбора на Шави Ернандес.

В класирането обаче Барселона вече изостава на двуцифрена разлика от лидера Реал Мадрид - цели 10 пункта. Любопитното е, че Барса няма победа срещу Гранада вече в пети пореден шампионатен двубой.