500 дни след старта на турнира: Ал Ахли спечели Купата на Египет за 38-ми път (ВИДЕО)

785

Египетският футболен хегемон Ал Ахли спечели Купата на страната за рекорден 38-ми път. В големия финал тимът се наложи над отбора на Пирамидс с 2:1 след продължения. По-интересното е, че снощният финал бе за сезон 2021/22.

Над 500 дни след началото на турнира Египет най-после определи носителя на Купата. Многократното отлагане на финала се дължеше на мачове на националния отбор на Египет, както и заради участието на Ал Ахли на Световното клубно първенство през февруари.

Във финалния мач в Кайро Пирамидс поведе в 72-рата минута с гол на мароканеца Уалид Ел Карти, но в ответната атака Махмуд Кахраба изравни. Победното попадение за Ал Ахли вкара Хамди Фати в 105-ата минута, за да донесе и рекордната 38-ма Купа на Египет.

Още футболни новини четете в Actualno.com!