6 греди, пропусната дузпа и много шоу: Барса разгроми Реал Мадрид в САЩ (ВИДЕО)

5084

Барселона разгроми Реал Мадрид с 3:0 в приятелска среща, проведена в Арлингтън, САЩ пред над 80 000 зрители. Попаденията за каталунците отбелязаха Усман Дембеле, Фермин Марин и Феран Торес. Винисиус уцели греда от дузпа за "белия балет". Освен това изстрели на бразилеца и съотборниците му срещнаха страничния стълб още 4 пъти, а към тях се присъедини и Ориол Ромеу от "лос кулес".

Първо полувреме - гол и 4 греди

"Блуагранас" удариха греда още в 4-тата минута именно чрез Ромеу. Усман Дембеле откри резултата четвърт час след първия съдийски сигнал, а малко по-късно Винисиус пропусна да изравни за Реал, тъй като нацели напречния стълб от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роналд Араухо. Минути преди почивката шутове на Вини Жуниор и Белингам разтресоха гредите.

ОЩЕ: Стоичков разкри защо Меси не се е върнал в Барселона

Втора част - 2 попадения и още 2 греди

През втората част Чуамени опита късмета си с "тупалка" от около 30 метра, която се спря в горния стълб зад Тер Щеген. В самия край на мача Фермин Лопес и Феран Торес вкараха два гола за крайното 3:0, а Винисиус оформи своя хеттрик от греди. В следващата си контрола Барса ще играе с Милан на 2 август, докато мадричани ще премерят сили с Ювентус на 3 август.