Арсенал изхвръли Ливърпул от борбата за Шампионска лига

6668

Арсенал записа поредния си силен двубой в Премиър лийг през 2015 година, след като записа 15-а победа в последните си 17 мача, разбивайки с 4:1 Ливърпул в мач от 31-ия кръг на шампионата.

Всичко в мача беше решено в края на първото полувреме, след като в 37' Белерин след чудесен пробив даде аванса на своите, а 3 минути по-късно Йозил от пряк свободен удар удвои.

Челси триумфира за Купата на лигата и взе реванш от Тотнъм

Играчите на Челси вече могат да се похвалят с първи трофей за сезона, след като стигнаха до отлично изкован успех с 2:0 срещу Тотнъм въ...

Минута преди края на двубоя Арсенал стигна до 3 гол след впечатляващ гол на Санчес. До края на двубоя "артилеристите" пропуснаха да стигнат до по-сериозен разгром, докато от дузпа Хендерсън (76') намали. В края Емре Джан получи червен картон, а добавеното време Жиру вкара нов красив гол за 4:1.

Арсенал вече е на 2-о място в Премиършил, след като събра актив от 63 точки - две повече от Манчестър Сити. Челси е лидер с 4 повече, но и два мача по-малко. Ливърпул пък почти загуби шансовете си за Шампионска лига, изоставайки на 5 точки от Манчестър Юнайтед.