Арсенал сложи край на негативната си серия с разгром срещу Кристъл Палас (ВИДЕО)

928

Арсенал сложи край на негативната си серия от три поредни поражения във всички турнири с разгром срещу Кристъл Палас в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. „Топчиите“ се наложиха над съперника с категоричното 5:0. Загубата пък затвърди кризата в Кристъл Палас, които вече са със само една победа в последните си 12 мача във всички надпревари.

Арсенал не остави шансове на съперника

Арсенал поведе още в 11-ата минута на двубоя. Деклан Райс центрира от корнер в наказателното поле на Палас, където Габриел Магаляеш с глава матира стража на гостите. Малко преди края на първата част „топчиите“ стигнаха до второ попадение. Отново Магаляеш стреля с глава след центриране на Букайо Сака, топката се удари в стража на Кристъл Палас Дийн Хендерсън и влезе в мрежата. Попадението бе записано като автогол на вратаря на гостите.

„Топчиите“ вкараха три гола след почивката

A professional performance to get back to winning ways ❤️

Posted by Arsenal on Saturday, January 20, 2024

В 59-ата минута Арсенал направи преднината си класическа. Габриел Жезус изведе отлично Тросар, който елиминира защитник на Кристъл Палас и с прецизен удар прати топката в мрежата на Дийн Хендерсън. В добавеното време на редовното време Габриел Мартинели се разписа на два пъти в рамките на само 2 минути. Първо той се възползва от отлично подаване на Еди Нкетия в 94-ата минута за 4:0, а 120 секунди по-късно отново бе в прегръдките на съотборници си след асистенция на Жоржиньо, като по този начин оформи крайното 5:0.

Класирането във Висшата лига

След успеха си Арсенал събра 43 точки и се намира на трето място във временното класиране във Висшата лига. Втори е тимът на Манчестър Сити също с 43 пункта, но и мач по-малко. Лидер е Ливърпул с 45 точки и също двубой пасив спрямо „топчиите“. Кристъл Палас пък са 14-ти с 21 точки в актива си.

Преди дни легендата на Арсенал Тиери Анри направи шокираща изповед.