Байерн Мюнхен си отмъсти на Лацио и продължава напред в Шампионска лига (ВИДЕО)

3084

Байерн Мюнхен постигна убедителна победа с 3:0 над Лацио на „Алианц Арена“ в двубой реванш между двата тима от 1/8-финалите в Шампионска лига. Централният нападател Хари Кейн блесна с по едно попадение в двете полувремена за баварците. Опитният полузащитник Томас Мюлер също се разписа.

Тотална доминация на Байерн, Лацио без точен удар

Така отборът на Томас Тухел си отмъсти на "римските орли" за загубата на  „Стадио Олимпико“. Въпреки колебливата си форма напоследък, немската машина демонстрира тотална доминация над съперника си в сблъсъка. Италианците завършиха мача без нито един точен удар във вратата на Мануел Нойер.

ОЩЕ: Реал Мадрид се договорил със звезда на Байерн

ВАР-ът на Actualno

Хари Кейн блести с две попадения

Двубоят стартира с опасни атаки и в двете посоки. Впоследствие обаче домакините наложиха своето темпо. Иван Проведел блесна с няколко намеси, но нямаше какво да стори в 39-ата минута. Кейн засече от близка дистанция за 1:0. До почивката Мюлер удвои аванса на Байерн. През втората част събитията на терена се развиха логично. Хари Кейн оформи крайното 3:0 в 66-ата минута.

ОЩЕ: Нова издънка на Байерн Мюнхен отдалечи баварците от върха (ВИДЕО)