Нова издънка на Байерн Мюнхен отдалечи баварците от върха (ВИДЕО)

3043

Байерн Мюнхен допусна нова грешка в борбата за титлата в Бундеслигата. Баварците направиха 2:2 при визитата си на Фрайбург в двубой от 24-тия кръг на немското първенство. На "Европа-Парк Щадион" капитанът на „Отбора от Шварцвалд“ Кристиан Гюнтер откри резултата в 12-ата минута. Матис Тел изравни до края на първата част.

Настъпи ли моментът за детрониране на Байерн Мюнхен?

Четвърт час преди да изтече редовното време Джамал Мусиала осъществи пълния обрат, преди в 87-ата минута Лукас Хьолер да върне хикса на таблото. Така тимът на Томас Тухел се отдалечи на 7 точки от лидера Байер Леверкузен, който е и с мач по-малко. Фрайбург от своя страна заема деветата позиция с 30 пункта.

ОЩЕ: Реал Мадрид се договорил със звезда на Байерн

Дните до Евро

Задна ножица, греда и гол: Фрайбург поведе

Домакините стартираха много по-добре срещата и създадоха няколко опасни положения. В 12-ата минута техният натиск се възнагради с попадение. В хода на головото нападение Нойер спаси блестящо, последва задна ножица, която стражът изби в гредата, и все пак Гюнтер с мощен шут откри резултата.

Байерн обърна, но пак се сгромоляса

Вратарят на баврците се отличи с още добри намеси до средата на първата част. Възпитаниците на Томас Тухел се окопитиха. В 35-ата минута Тел възстанови паритета с хубав изстрел. След почивката интересни ситуации имаше и в двете половини. Четвърт час преди да изтече редовното време Джамал Мусиала напредна с изумителен дрибъл и матира Ноа Атубулу за 1:2. Радостта на Байерн трая кратко, тъй като в 87-ата минута Лукас Хьолер се разписа за крайното 2:2, възползвайки се от силно изпълнен тъч.

ОЩЕ ОТ БУНДЕСЛИГАТА: В мач с два обрата: Борусия Дортмунд допусна грешка стъпка (ВИДЕО)