Барселона с убедителна победа срещу Челси, каталунците са на 1/4-финал в ШЛ

5159
Снимка: Getty Images/Gulliver

Барселона победи с 3:0 отбора на Челси и продължава уверено към 1/4-финалите в Шампионска лига. Два гола за каталунците отбеляза Лионел Меси, който вече има 100 гола в надпреварата. Дембеле също се разписа за Барса през първата част.

Отборът на Ернесто Валверде си свърши работата още преди почивката, отбелязвайки две попадения. Макар лондончани да показаха атакуваща и агресивна игра, те не успяха да отбележат гол. В 64' Меси сложи край на всякаква интрига, вкарвайки за 3:0. Лондончани пък нацелиха два пъти гредата - веднъж Маркос Алонсо и в края на срещата Рюдигер.

Тъжният списък: 10 футболисти, които си отидоха твърде млади

Шокиращата смърт на капитана на Фиорентина Давиде Астори, починал в съня си на 31 години, разтърси футболна Европа. За съжаление, исто...

Останалите отбори, които се класираха за 1/4-финалите са Реал Мадрид, Манчестър Сити, Ливърпул, Рома, Ювентус, Севиля. По-рано днес пък Байерн (Мюнхен) победи с 3:1 Бешикташ и общ резултат 8:1 също се класира напред.

Повече подробности четете в Sportlive.bg.