Челси оглави класирането за момента

13880
Снимка: Getty Images / Guliver

Жозе Моуриньо и компания продължават доброто си представяне и за момента оглавиха класирането в Англия.

Лондонският тим успя да победи "Хъл Сити" с 2:0 като гост с попадения на Еден Азар в 56-та и Торес в 87-ма минути. Без много усилия "Челси" успя да стигне до успеха на "Кей Си Стейдиъм".

Наполи отказа на Челси за Игуаин, а сега иска Мата

Треньорът на италианския клуб "Наполи" Рафаел Бенитес иска в редиците си играчът на "Челси" Хуан Мата. Испанецът избухн асрещу решениет...

Първото полувреме бе равностойно, като единственото чисто положение се откри пред Оскар, но неговият силен удар от десетина метра бе спасен по страхотен начин от Макгрегър.

След почивката възпитаниците на Жозе Моуриньо натиснаха и това даде резултат в 56-та минута, когато Еден Азар преодоля няколко съперника и се разписа с точен изстрел от границата на наказателното поле.

"Сините" контролираха събитията и си осигуриха трите точки три минути преди края, след като Торес преодоля Алекс Брус и направи 2:0. С тази победа "Челси" събра 46 точки и измести поне временно "Арсенал" от първото място, информира БГНЕС.

Отборът на Арсен Венгер излиза в понеделник срещу "Астън Вила", а утре третият в класирането отбор на "Манчестър Сити" излиза за трите точки в сблъсък с "Нюкасъл", като при успех "гражданите" ще изместят "Челси" от първата позиция.