Челси покори Световното клубно първенство след 120 минути драма

3712

Челси е новият световен клубен шампион по футбол. Лондончани спечелиха финала срещу бразилския Палмейрас, игран в Абу Даби, с 2:1 след продължения и за първи път в историята си спечелиха престижния трофей.

Момчетата на Томас Тухел поведоха в резултата в 55-ата минута, когато Ромелу Лукаку засече с глава центриране на Калъм Хъдсън-Одой и се разписа. В 64-ата минута обаче Тиаго Силва игра с ръка и Палмейрас получи правото да изпълни дузпа. Рафаел Вейга изравни от бялата точка.

Челси атакува световния връх във футбола срещу шампиона на Южна Америка

Европейският шампион Челси се изправя срещу шампиона на Южна Америка Палмейрас във финала на Световното клубно първенство по футбол. Дв...

До края на редовното време не паднаха нови голове и това прати мача в продължения. В 116-ата минута Челси спечели дузпа и Кай Хаверц донесе трофея на "аристократите".

Как прочете финалът на Световното клубно първенство, четете в SportLive.bg.