Челси взе дербито срещу Ливърпул

15719
Снимка: Getty Images / Guliver

Лондонският тим се наложи над "Ливърпул" с 2:1, а главният съдия Хауърд Уеб се превърна в главно действащо лице на терена. Още в самото начало "Стамфорд Бридж" трябваше да се лиши от услугите на Ето'о, но Уеб не му вдигна червения картон за грубото му нарушение.

Малко след това, в 4-та минута, Шкъртел изведе "мърсисайдци" напред в резултата. Коутиньо изпълни пряк свободен удар, Суарес засече с глава, но Иванович блокира изстрела му, а в крайна сметка топката стигна до Шкъртел, който отблизо реализира за 0:1.

В 17-ата минута Азар изравни със страхотен изстрел от границата на наказателното поле. В 34-ата минута Самуел Ето`о направи обрата пълен, след като се възползва от грешка в обърканата отбрана на "Ливърпул" и донесе успеха на своя тим.

В 55-ата минута Ето`о бе близо до нов гол, след като реферите не му отсъдиха засада, той бе останал сам срещу стража, но Миньоле отрази удара му. В края на мача Хауърд Уеб реши да не отсъди и дузпа за "Ливърпул". В крайна сметка до ново попадение така и не се стигна и "Челси" се поздрави с трите точки, информира БГНЕС.

Така отборът на Жозе Моуриньо заема трета позиция с 40т. актив, а "Ливърпул" падна на 5-та позиция с 36т.