Десподов не помогна на ПАОК в Европа, бивш играч на Лудогорец пропусна дузпа (ВИДЕО)

2711
Снимка: PAOK FC Official Facebook Page

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов се появи като резерва, но не успя да помогне на ПАОК срещу Брюж в първи четвъртфинал от Лигата на конференциите. "Двуглавите орли" допуснаха поражение с 0:1 при визитата си на стадион "Джан Брейдел". Те можеха да запишат и по-голяма загуба, но бившият таран на Лудогорец Игор Тиаго изтърва дузпа.

Игор Тиаго изтърва дузпа, Десподов подсказа къде ще бие бразилецът

Единственото попадение в мача падна още в шестата минута и бе дело на Хуго Ветлесен. Десподов влезе от скамейката в 62-рата минута. Негов индивидуален пробив отдясно бе спрян с нарушение пред наказателното поле, а след изпълнението му Аздоев бе най-близо до изравняване на резултата. В 77-ата минута главният съдия посочи бялата точка в наказателното поле на ПАОК за нарушение на вратяря Котарски срещу Ониедика.

ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ: Олимпиакос и Фенербахче сътвориха голово шоу, но оставиха интригата жива (ВИДЕО)

Дните до Евро

Тиаго пропуска реванша

Зад топката застана Игор Тиаго, чийто изстрел бе спасен с крак от противниковия страж. Камерите уловиха любопитен момент преди изпълнението, в който Кирил Десподов каза нещо на Доминик Котарски, което по всяка вероятност спомогна за хубавата намеса. В хода на мача Тиаго получи и жълт картон и ще пропусне реванша в Гърция.

Астън Вила надви Лил

В другия сблъсък Астън Вила постигна минимална победа над Лил с 2:1. Английският национал Оли Уоткинс откри резултата в 13-ата минута. След почивката Джон Макгин удвои аванса на своя отбор. Тимът на Унай Емери можеше да постигне и по-изразителен успех, но удар на белгийския национал Юри Тилеманс бе спрян от паднал защитник на „песовете“. В 84-ата минута Бафоде Диаките върна едно попадение за французите и надеждите, че тимът може да се пребори в реванша.

ЛИГА ЕВРОПА: Ливърпул се сгромоляса срещу Аталанта! Мисия Лига Европа - невъзможна? (ВИДЕО)