Гол в края лиши Евро 2016 от голяма изненада

3016
Снимка: GEtty Images

Испания започна Европейското първенство с победа, но не съвсем по шампионски, защото едва в самия край бе реализирано попадението за победата с 1:0 над Чехия. Първият мач от 2016 се оказа доста по-сложен от очакваното за "ла фурия", чиито играчи доминираха на терена, но не бяха толкова бързи и разнообразни, че да си осигурят комфортен успех.
Жерар Пике в 87-ата минута с глава отбеляза единствения гол в мача след центриране на Андрес Иниеста, като именно с този изстрел най-накрая защитата на чехите капитулира. Петър Чех бе над всички със спасяванията си, а добри думи заслужава и бранителят Хубник.
В крайна сметка до някаква изненада не се стигна и шампионът почна с победа защитата на титлата си, като дели първото място в групата с Полша, победила вчера Северна Ирландия също с 1:0.

Испания започна Европейското първенство с победа, но не съвсем по шампионски, защото едва в самия край бе реализирано попадението за победата с 1:0 над Чехия. Първият мач от Евро 2016 се оказа доста по-сложен от очакваното за "ла фурия", чиито играчи доминираха на терена, но не бяха толкова бързи и разнообразни, че да си осигурят комфортен успех.

Европейско първенство по футбол 2016: Коя Испания ще видим срещу Чехия?

След като в неделя световният шампион Германия почна с победа 2:0 над Украйна, ден по-късно кампанията си на Европейско първенство по ф...