Голеада на "Анфийлд"! Ливърпул прегази Уест Хям и е на 1/4-финал за "Карабао Къп"

3149

Ливърпул размаза Уест Хям с 5:1 и сътвори истинско шоу за своите фенове на "Анфийлд". В четвъртфиналния сблъсък от Карабао Къп за мърсисайдци блесна Къртис Джоунс с две попадения. Селекцията на Юрген Клоп продължава към 1/2-финалите, където ще премери сили с някой измежду Челси, Фулъм или Мидълзбро.

Собослай откри, но шоуто бе след почивката

Домакините натиснаха от самото началото. Доминацията им се материализира в 28-ата минута, когато Доминик Собослай матира Алфонс Ареола с шут от дистанция. Дъждът от голове обаче беше запазен за второто полувреме. Той започна в 56-ата минута.

ОЩЕ: Ливърпул се отказа от една от трансферните си цели

Пас към миналото

Дъжд от голове

Дарвин Нунес пусна извеждащ пас към Къртис Джоунс, който прониза съперниковия страж от малък ъгъл за 2:0. В 71-вата минута Коди Гакпо оформи класиката. Малко по-късно рожденикът Джаред Боуен намали изоставането на "чуковете" с красив изстрел, но в 82-рата минута влезлият като резерва Мохамед Салах записа името си сред голмайсторите.

Къртис Джоунс блести за Ливърпул

180 секунди по-късно Джоунс отново преодоля Ареола, който иначе се отличи с много спасявания в хода на двубоя, и оформи крайното 5:1. Ден по-рано Челси отпадаше до 92-рата минута, но изхвърли Нюкасъл от Карабао Къп (ВИДЕО и подробности вижте в линка).