Голям скандал в испанския футбол: Десетки арестувани за черно тото

21 февруари 2018, 15:56 часа • 2644 | прочитания

Голям скандал за уговорени мачове в Испания е на път да избухне, след като 50 срещи от последните три сезона са разследвани за черно тото, съобщава „Ел Конфиденсиал”.

Още: Мирише на странен английски финал в Лига Европа! "Кошмарният" Юнайтед разгроми 10 от Билбао

Още: Челси показа класата си, но другият финалист ще се решава в напечен реванш в Италия

Всички те са от последните три сезона. Въпросните двубои са от третото и четвъртото ниво на местния футбол. В два от тях са замесени дори дублиращите отбори на Реал Мадрид и Барселона. Дубльорите на Виляреал, Малага и Хетафе също са в този списък, както и третият отбор на Севиля.

Според Marca обаче нито един от играчите на въпросните тимове не е сред задържаните. До момента има 20 арестувани във връзка с тези двубои. Най-често срещаните имена за уговорените мачове са тези на тимове като Алкала, Елденсе, Атлетико (Еспеленьо) и Ла Рода.

Всичко най-интересно от света на спорта четете в Sportlive.bg!

Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"

Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Александър Коларов
Александър Коларов Отговорен редактор
Новините днес