Голово шоу: Дортмунд надви Аугсбург с 5:3, ново попълнение с хеттрик (ВИДЕО)

3754
Снимка: Getty Images/Gulliver

Отборът на Борусия Дортмунд постигна невероятен обрат при гостуването на си Аугсбург и спечели с 5:3 в луд мач от 18-ия кръг на германската Бундеслига.

Каземиро измъкна Реал в дербито със Севиля

Реал Мадрид оглави временно класирането в испанската Ла Лига, след като победи Севиля с 2:1 на своя „Сантиаго Бернабеу" в дербито...

Домакините поведоха в 34-та минута след точната интервенция на Флориан Нидерлехнер, който се разписа на празна врата след асистенция на Рубен Варгас. Така приключи и първата част, а всичко най-интересно остана за след почивката.

Аугсбург покачи на 2:0 след прекрасен изстрел на Марко Рихтер, но малко след това Юлиан Брандт намали изоставането на играчите на Люсиен Фавр. Нидерлехнер върна аванс от два гола за домакините в 55-та минута, но това беше и последният хубав момент в двубоя за тях.

Веднага след попадението на терена се появи новата покупка на „жълто-черните“ – Ерлинг Холанд, който собственоръчно обърна срещата. Първо той намали след подаване на Джейдън Санчо, а малко след това самият английски национал възстанови паритета. В 70-та минута Холанд се разписа за втори път, а в 79-та оформи своя хеттрик в дебюта си за Борусия.

Така играчите на Дортмунд се върнаха в топ 4, с равен брой точки с Шалке 04, но с по-добра голова разлика. Аугсбург е 10-и с 23 точки. В следващия кръг Дортмунд приема у дома Кьолн, докато Аугсбург гостува на Унион Берлин.

Още за развитието на двубоя прочетете в SportLive.bg

Кристъл Палас шокира Манчестър Сити и взе точка на "Етихад"

Отборът на Манчестър Сити допусна нова издънка в битката за титлата, завършвайки наравно 2:2 у дома с Кристъл Палас в двубой от 23-ия к...