Носителят на "Златната топка" Карим Бензема обяви края на международната си кариера. Ден след като Франция загуби финала на Световното първенство от Аржентина, нападателят на Реал Мадрид написа в Twitter, че повече няма да се състезава за националния отбор.
Още: Десподов и компания стартираха добре, но се издъниха срещу тим от Ла Лига като Лудогорец
"Положих усилията и направих грешките, които бяха необходими, за да бъда там, където съм днес, и се гордея с това! Написах моята история и нашата приключва", написа 35-годишният Бензема.
J’ai fait les efforts et les erreurs qu’il fallait pour être là où je suis aujourd’hui et j’en suis fier !
— Karim Benzema (@Benzema) December 19, 2022
J’ai écrit mon histoire et la nôtre prend fin. #Nueve pic.twitter.com/7LYEzbpHEs
Още: Ханзи Флик е сигурен в едно след загубата на Барса от ПСЖ
Още: Исторически момент: Германия има нов най-успешен футболист, рекордът на Кроос е счупен
Той трябваше да се оттегли от Световното първенство още преди първия мач на "петлите" заради контузия на лявото бедро. Беше върнат на тренировъчната база на Реал Мадрид и се твърдеше, че е успял да се възстанови навреме, за да се включи дори за финала. Само че селекционерът Дидие Дешан не го извика, въпреки че не го извади официално от групата.
В последния ден на Мондиала в Катар се разбра, че Бензема е отказал предложение на френския президент Еманюел Макрон да гледа двубоя срещу "гаучосите" на живо от трибуните на стадион "Лусаил".
Още: 322 000 евро на седмица – Арсенал предлага нов договор на 24-годишен ас
Още: Титуляр в Левски не бе повикан за националния си отбор
Нападателят дълги години не игра за националния тим заради дело срещу бившия си съотборник при "петлите" Матийо Валбуена, свързан с подкуп за секс запис. Звездният футболист дори получи едногодишна условна присъда и съдът във Версай му наложи глоба от 75 000 евро през есента на 2021 г.
Дешан реабилитира Бензема в стартовия състав на Европейското първенство миналата година, където обаче Франция отпадна в началото на елиминационната фаза след поражение от Швейцария.
Още: Голяма звезда отпадна от националния отбор на Бразилия: трима от Реал се завръщат
Все пак Бензема успя да спечели голям трофей на национално ниво, като триумфира в Лигата на нациите през сезон 2020/2021.