Ливърпул се срина срещу слабак и се отдалечи от титлата във Висшата лига (ВИДЕО)

2552

Ливърпул допусна изненадваща загуба като домакин на Кристъл Палас и се отдалечи от титлата във Висшата лига. Двубоят от 32-ия кръг на английското първенство завърши с минимален успех за гостите с 1:0. Единственото попадение в срещата падна в началото на първата част и бе дело на Еберечи Езе.

Кристъл Палас шокира домакините рано

Кристъл Палас започна по-активно мача на „Анфийлд“ и поведе още в 14-ата минута. Мичъл изведе отлично Езе сам срещу Алисон и той с прецизен удар матира стража на домакините. 180 секунди по-късно гостите можеха да вкарат второ попадение, но Анди Робъртсън изчисти от голлинията.

В средата на първата част Ливърпул можеше да изравни. Ударът на Ватаро Ендо обаче срещна гредата на вратата на гостите. До края на полувремето двата тима си размениха по още няколко опасни атаки, но до попадение така и не се стигна.

Ливърпул така и не стигна до изравнителен гол

Full-time.

Posted by Liverpool FC on Sunday, April 14, 2024

След почивката Ливърпул вдигна оборотите и на няколко пъти бе много близо до гол. С пропуски обаче се отличиха Дарвин Нунес и Върджил ван Дайк. В 72-ата минута „мърсисайдци“ за малко да изравнят. Жота бе намерен сам на празна врата, но не успя да се разпише. Последва нова размяна на добри положения, които обаче така и не се превърнаха в гол. В крайна сметка Кристъл Палас се поздрави с трите точки.

Класирането във Висшата лига

След загубата си Ливърпул се намира на трето място във временното класиране във Висшата лига със 71 точки от 32 срещи. Втори е тимът на Арсенал също със 71 пункта, но и мач по-малко. Лидер е Манчестър Сити със 73 точки също от 32 двубоя. Кристъл Палас пък е 14-ти с 33 пункта.