Манчестър Сити се разправи с Бърнли, Тотнъм обърна Брентфорд в голов трилър (ВИДЕО)

4041
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Манчестър Сити разгроми Бърнли с 3:1 в двубой от 22-рия кръг на Висшата лига. Хулиан Алварес блесна с две бързи попадения през първото полувреме. В началото на втората част Родриго Ернандес оформи класиката. Почетният гол за гостите на "Етихад" падна в 93-тата минута и бе дело на Амеен Ал Дахил. "Гражданите" се изкачиха до второто място във временното класиране с 46 точки - колкото има и третият Арсенал. Тимът на Винсент Компани заема предпоследната 19-а позиция с 12 пункта.

Бързи попадения от Алварес, Де Бройне е магьосник

Възпитаниците на Пеп Гуардиола натиснаха от самото начало. Логичното се случи в 16-ата минута, когато Алварес засече центриране на на Матеуш Нунеш и откри резултата. Само 6 по-късно миг гениалност на Кевин де Бройне му осигури асистенция, а на Хулиан Алварес - ново попадение за 2:0.

ОЩЕ: Сити изхвърли драматично Тотнъм от ФА Къп, Челси и Вила се спукаха да изтърват (ВИДЕО)

Два гола след почивката

До почивката Нунеш, Йошко Гвардиол и Жереми Доку се отчетоха с пропуски, но в първите секунди след нея Родри бе точен, за да оформи класиката. В самия край на срещата Дахил вкара за 3:1.

Тотнъм надви Брентфорд в голово шоу

В друг сблъсък от английското първенство Тонтъм надви Брентфорд с 3:2 в Лондон. Нийл Мопе изведе "пчеличките" напред в 15-ата минута. В първия четвърт час на второто полувреме "шпорите" осъществиха пълен обрат чрез голове на Дестини Удоджи, Бренан Джонсън и Ричарлисон. В 67-ата минута доскоро наказаният за 232 нарушения на правилата за залагания на Футболната асоциация Айвън Тони също се разписа.

Така тимът на Ангелос Постекоглу попадна в топ 4 с 43 точки. Брентфорд от своя страна заема 15-ата позиция с 22 пункта. Ден по-рано Арсенал се доближи до върха, а слабак поднесе изненадата във Висшата лига (ВИДЕО и подробности вижте в линка).