Сити изхвърли драматично Тотнъм от ФА Къп, Челси и Вила се спукаха да изтърват (ВИДЕО)

2592
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Манчестър Сити елиминира Тотнъм от турнира ФА Къп! В дербито от 1/16-финалите на надпреварата "гражданите" постигнаха драматичен успех с 1:0. Единствения гол в срещата отбеляза Нейтън Аке в 88-ата минута. Той се оказа най-съобразителен след изпълнение на корнер.

Сити с много пропуски през втората част

В първите минути попадение на Оскар Боб не бе признато заради засада, а до почивката отсъстваха чистите голови положения. В началото на второто полувреме Хулиан Алварес направи голям пропуск. Гилермо Викарио улови удар на Бернардо Силва, а Кевин Де Бройне не намери целта от непосредствена близост.

ОЩЕ: Неприсъстващият Лео Меси стана играч №1 на ФИФА, Пеп - най-добър треньор

Дните до Евро

Дискусионен гол донесе победата на "гражданите"

С пропуск се отчете и Жереми Доку. Логичното все пак се случи в 88-ата минута, когато Де Бройне центрира от корнер, Рубен Диаш попречи на съперниковия страж да реагира по най-добрия начин. От това се възползва Аке, който добута топката в мрежата. ВАР преразгледа ситуацията, но реши, че няма нарушение в атака.

Челси и Астън Вила се занулиха, ще преиграват

Челси и Астън Вила завършиха 0:0 на „Стамфорд Бридж“ в среща от четвъртия кръг на турнира ФА Къп и ще трябва да преиграват сблъсъка, но на “Вила Парк". Домакините опропастиха куп шансове, а момчетата на Унай Емери изиграха по-добро второ полувреме, в което също имаха своите възможности.

ПРЕДИ ДНИ: Челси разгроми Мидълзбро и е на финал за Купата на лигата (ВИДЕО)

Гол на Вила бе отменен, Челси се спука да изтърва

Първото по-интересно положение дойде в 12-ата минута, когато Дъглас Луис прати топката във врата на съперника. Бразилецът обаче игра с ръка и затова попадението беше отменено след преглед на ВАР. Червената лампичка за "сините" светна и те веднага вдигнаха оборотите. Коул Палмър и Нони Мадуеке пропиляха страхотни шансове, докато Емилиано Мартинес блестеше под рамките на вратата.

Астън Вила се събуди след почивката

През втората част възпитаниците на Маурисио Почетино продължаваха да пропускат, но Вила отговори подобаващо. Наложи се сръбският страж на лондончани Дорде Петрович да демонстрира своя рефлекс няколко пъти. До края голове така и не паднаха - 0:0.

ОЩЕ: Жребият за ФА Къп: Дерби на грандове и интересни сблъсъци