Манчестър Сити записа разгромен обрат и се изравни с Ливърпул (ВИДЕО)

06 април 2024, 16:34 часа 2438 прочитания 0 коментара

Действащият шампион на Англия Манчестър Сити успя да победи Кристъл Палас с 4:2 като гост в среща от 32-ия кръг на Висшата лига. "Гражданите" изостанаха рано в резултата, но успяха да направят обрат и да спечелят трите точки, с които се изравниха с лидера Ливърпул.

Още: Зинедин Зидан се завръща край тъчлинията след четири години извън терените

Още: Президентът на Ла лига нападна Флорентино Перес - федерацията няма да се огъне пред "върховното същество"

Манчестър Сити победи Кристъл Палас

След само три минути игра Жан-Филип Матета откри резултата за "орлите". Десет минути по-късно обаче Кевин де Бройне изравни за "гражданите". В началото на второто полувреме 19-годишният бранител Рико Люис обърна мача с втори гол за Сити.

Кевин де Бройне

Силен мач за Де Бройне - два гола и асистенция

В средата на втората част Ерлинг Холанд и Де Бройне добавиха още два гола, като белгиецът се отчете с асистенция за гола на норвежкия стрелец. В края Палас върна един гол чрез Одсон Едуард за да оформи крайното 2:4 на двубоя в Лондон.

Още: Трима излишни си тръгват от „Анфийлд“

Още: "Царя" на Серия А с над 500 мача, чието величие се случи след бягство от концлагер

В класирането Манчестър Сити излезе на втора позиция със 70 точки, колкото има и лидерът Ливърпул, който в неделя играе срещу Манчестър Юнайтед. Кристъл Палас пък е 14-и с 30 пункта.

ОЩЕ: Ман Юнайтед иска да привлече капитан от Висшата лига

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес