Милан разгроми и унижи бъдещия шампион Наполи (ВИДЕО)

2338
Снимка: GettyImages

Действащият шампион Милан успя да нанесе разгромно поражение на бъдещия шампион Наполи, побеждавайки неаполитанци с 0:4 като гост в дербито от 28-ия кръг на Серия А. Това е едва трета загуба за Наполи през сезона, която пък помогна на Милан отново да се настани в топ 4.

Наполи - Милан

Милан започна отлично срещата на стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол, отбелязвайки две попадения в средата на първата част. Рафаел Леао и Брахим Диас успяха да се разпишат за "росонерите", като Диас се отчете и с асистенция за гола на португалското крило.

След почивката Леао добави още един гол, а веднъж се разписа и Салемакерс. Въпреки загубата Наполи остава убедителен лидер в Серия А със 71 точки - с 16 пред втория Лацио. Милан заема трета позиция с 51 точки - на четири зад "орлите".