"Моуриньо" футболът с успех и в Примера, Атлетико с още една безценна победа

8630

Отборът на Атлетико (Мадрид) победи като гост Валенсия с 1:0 в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. Успехът бе много важен за Атлетико и запазва преднината на "дюшекчиите" от 6 точки пред втория Реал, който има мач по-малко. Това бе девета поредна победа за Атлетико в местния шампионат. В сряда мадридчани гостуват на Челси в полуфинал реванш от Шампионската лига.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия доскорошен треньор на Барселона Тито Виланова. Раул Гарсия в 43-ата минута вкара скъпоценния гол за Атлетико. Той бе изведен на стрелкова позиция от Габи.

През второто полувреме Атлетико се прибра и разчиташе предимно на контраатаки. И двата отбора направиха по няколко пропуска и резултатът от първото полувреме остана непроменен.

Гостите от Мадрид завършиха мача с десет души, след като в първата минута на добавеното време на мача червен картон получи Хуанфран.
За Атлетико това е 28-ма победа за сезона, като тимът остава лидер в класирането.

Отборът на Валенсия регистрира 14-а загуба в кампанията. Тимът е на осмо място в подреждането. На "прилепите" предстои реванш у дома срещу Севиля в Лига Европа. Първият мач завърши 2:0 за севилци.