Победа в лондонско дерби изстреля Тотнъм в топ 4 (ВИДЕО)

1191
Снимка: GettyImages

Английският гранд Тотнъм спечели лондонското дерби срещу Уест Хям с 2:0 като домакин в среща от 24-ия кръг на Висшата лига. С победата "шпорите" се изкачиха до четвъртото място в подреждането, изпреварвайки Нюкасъл, който падна от Ливърпул.

Двубоят започна със съмнения за игра с ръка на футболист на Уест Хям и потенциална дузпа за Тотнъм, но след повторен преглед главният рефер Майкъл Оливър не отсъди такава. В края на полувремето пък Ришарлисон и Клеман Ленгле изпуснаха две много добри ситуации за гол.

През второто полувреме Тотнъм все пак откри резултата чрез Емерсон Роял, който се разписа в 56-ата минута. Петнайсетина минути по-късно Хари Кейн намери Хюн Мин Сон, а той удвои преднината на своя тим, за да оформи и крайния резултат в мача.

Така Тотнъм увеличи актива си на 42 и влезе в топ 4, изпреварвайки с точка петия Нюкасъл. Уест Хям пък остава в зоната на изпадащите на 18-о място с 20 пункта.