Португалия и Белгия трепереха до последно, но се класираха за Евро 2024 (ВИДЕО)

4787

Португалия и Белгия официално подпечатаха своите билети за Европейското първенство в Германия през 2024 година. При завръщането на голямата си звезда Кристиано Роналдо "мореплавателите" надвиха Словакия с 3:2 като домакин в среща от квалификационната група "J". Със същия резултат "червените дяволи" подчиниха Австрия.

Роналдо блести в своя мач №200 за Португалия с два гола

Роналдо, който получи специален плакет по повод своя мач номер 200 с националната фланелката, вкара две попадения за иберийците - по едно във всяко полувреме. Преди него Гонсало Рамош откри резултата. Точни за гостите пък бяха Давид Ханчко и Станислав Лоботка през втората част.

ОЩЕ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ: В шоу с марка Мбапе: Франция отново срази Нидерландия и е на Евро 2024 (ВИДЕО)

Португалия се класира за Евро 2024

Така Португалия продължава без загуба на върха с 21 точки в актива си - на 10 пред третия Люксембург при оставащи три двубоя, което математически гарантира на "мореплавателите" участие на Евро 2024. Словакия е втора в класирането с 13 пункта.

10 от Белгия си осигуриха място на европейските финали

Белгия победи Австрия с 3:2 при визитата си във Виена в изключително интересен сблъсък от група F. "Червените дяволи" оформиха класическата си преднина от 3 гола до 60-ата минута чрез Доди Лукебакио, който се разписа на два пъти, и Ромелу Лукаку. Конрад Лаймер намали пасива на своя тим около четвърт час преди да изтече редовното време.

Драматични последни минути

В 78-ата минута Амаду Онана остава гостите с 10 души на терена, тъй като получи втори жълт картон и бе изгонен. 6 по-късно Марсел Забитцер вкара от дузпа. Все пак селекцията на Доменико Тедеско удържа аванса и си осигури класиране на Европейското в Германия. Белгия е първа с 16 точки - на 3 пред Австрия и на цели 10 от Швеция, която има да изиграе още само 3 мача.

ОЩЕ: 246 дни до ЕВРО 2024: Турция е окрилена и приземена от инфарктни голове в края (ВИДЕО)