Позабравен герой класира Юнайтед, младоци носят успеха на Ливърпул (ВИДЕО)

2580

Големите съперници в Англия Манчестър Юнайтед и Ливърпул ще се изправят един срещу друг в дерби от 1/4-финалите на ФА Къп! "Червените дяволи" постигнаха минимален успех с 1:0 при визитата си на Нотингам Форест, докато мърсисайдци размазаха Саутхемптън с 3:0, за да осигурят осъществяването на мегасблъсъка.

Каземиро е героят за Манчестър Юнайтед

В герой за тима на Ерик тен Хаг се превърна Каземиро. Бразилският полузащитник отбеляза единственото попадение в срещата с глава в 89-ата минута. Голът дълго време бе преразглеждан от ВАР, но все пак бе признат. Гостите създадоха най-опасните си положения в самото начало. Антъни уцели греда, а Скот Мактминей отправи близки до целта удари с глава.

ОЩЕ: Ливърпул, Ман Юнайтед и Челси влизат в ожесточена битка за гениален треньор

Млади надежди блестят за Ливърпул

Тимът на Юрген Клоп не стигна толкова лесно до успеха, колкото предполага крайният резултат. В първите минути "светците" бяха изключително активни. Дори отбелязаха попадение, което обаче бе отменено заради засада. Отговорът на Ливърпул дойде чрез 18-годишния Луи Кумас. Атакуващият състезател вкара за 1:0.

След почивката на "Анфийлд" изгря нова звезда. Появилият се като резерва в 63-тата минута Джейдън Данс се отличи с два гола до края на срещата. За родения през 2006 футболист те бяха дебютни.

ОЩЕ: Ливърпул разплака Челси в 118' и подари изстрадан трофей на отиващия си Клоп (ВИДЕО)