Реал Мадрид се развихри за първи успех в Дортмунд

1378
Снимка: Guliver/GettyImages

Реал Мадрид съумя да запише първи успех в историята си в гостуване на Борусия (Дортмунд). Това стана факт тази вечер на "Сигнал Идуна Парк", след като възпитаниците на Зинедин Зидан спечелиха с 3:1 срещу един от отборите, срещу които играе най-трудно в Европа.

"Белия балет" успя да открие в резултата в 18' с превъзходен гол на Гарет Бейл и, въпреки че и двата отбора имаха много шансове за гол, те се оттеглиха на почивка при 0:1.

Тежко наказание за Рууни след пиянската изцепка

Нападателят на Евертън Уейн Рууни се яви днес в съда, за да даде своето обяснение по обвинението в шофиране в нетрезво състояние. Той с...

В самото начало на втората част Кристиано Роналдо порази целта за 2:0, но в 53' Обамеянг върна домакините в мача след асистенция на Гьотце. Последваха минути на страхотен футбол, като положенията буквално валяха едно след друго до 79'. Тогава Кристиано с втория си гол в срещата сложи точка на спора.

Португалецът вече има 4 гола в това издание на Шампионска лига, докато Реал Мадрид спечели за пръв път в Дортмунд след общо 7 мача. Освен това отборът вкара в 38-и пореден мач от най-авторитетния клубен турнир, като това е най-дългата активна серия в турнира.

В другата среща Тотнъм разби Апоел с 3:0 в Кипър и се изравни на върха в класирането с Реал Мадрид. Двата отбора имат идентична голова разлика - 6:1. Борусия и Апоел делят последната позиция.

Какво се случи в Шампионска лига тази вечер? Четете в Sportlive.bg

Ливърпул се самоуби срещу Севиля, Реал почна уверено

Ливърпул се завърна в Шампионска лига с равенство 2:2 срещу Севиля, въпреки че имаше куп положения в мача и допусна два гола от единст...