Реал победи Елче, този път без съдийска помощ

10805
Снимка: Getty Images / Guliver

Реал (Мадрид) победи Елче с класическото 3:0 в среща от 25-ия кръг на Примера дивисион.

В 34-ата минута Реал откри резултата след изпълнение на корнер Ияраменди овладя с гърди и шутира силно и след рикошет в крака на Ману дел Морал, топката излъга стража на гостите - 1:0. В 72-ата минута Гарет Бейл с много силен удар от 25 метра намери горния ляв ъгъл на вратата на Елче. В 81-ата Бензема намери Иско, а той направи резултата класически. Припомняме, че през есента мачът между двата отбора бе белязан от скандали, след като Реал победи с 2:1 след отсъдена спорна дузпа след като допълнителното време бе изтекло.

След този успех "Белия балет" се качи еднолично на първо място с актив от 63 точки. Барса е втори, но с мач по-малко. С 60 точки и мач по-малко на третата позиция е Атлетико (Мадрид).