Рома наложи волята си над Лацио в дербито на Вечния град

7094

Отборът на Рома спечели победа във вечното дерби на Вечния град срещу Лацио - 2:0. Вълците бяха по-активния състав и заслужено се поздравиха с победа, макар и с помощ от съдията. Така Лацио остава без победа в Серия А срещу Рома във вече над три години.

Рома откри резултата от дузпа след десет минути игра. Наказателният удар беше даден за фаул на Лулич срещу Един Джеко, но нарушението беше направено извън наказателното поле. Джеко обаче вкара без да се впечатлява от съдийската грешка, а Лулич по чудо не беше изгонен по-късно след няколко опасни фаула.

Моуриньо доведе Челси до нов рекорд - само че крайно негативен

Вече и официално, шампионът на Англия Челси направи най-слабия старт за шампион в Англия в цялата история - както във времената на Висш...

До края на полувремето и двата отбора удариха по една греда - първо Лацио след зверски шут от дистанция на Фелипе Андерсон, който нацели напречната греда, а след това Раджа Наингулан улучи дясната греда зад Маркети. Всичко беше решено от Жервиньо, който с хитър удар в долния ляв ъгъл в средата на второто полувреме матира лошо пласирания в ситуацията Маркети.

Така Рома остава на второ място в Серия А, на точка зад водача Интер. Фиорентина обаче може пак да излезе начело по голова разлика, ако спечели късното дерби със Сампдория в Генуа.

Пълни подробности за горещото дерби научете в SportLive.bg.