Шампионът стана за резил: Опашкар разгроми Милан насред "Сан Сиро" (ВИДЕО)

983

Действащият шампион на Италия Милан стана за резил в Серия А, след като бе разгромен от скромния тим на Сасуоло с 2:5 на "Сан Сиро" в мач от 20-ия кръг на италианския шампионат. "Росонерите" бяха тотално разгромени от 17-ия в подреждането, който нямаше победа в последните си осем шампионатни срещи.

Още в осмата минута Оливие Жиру вкара попадение, което обаче бе отменено от ВАР заради засада. В 19-ата минута Грегъри Дефрел откри за Сасуоло, а две минути по-късно Давиде Фратези удвои резултата, като и двете попадения дойдоха след асистенции на Доменико Берарди.

В 24' Жиру все пак намали на 1:2, възползвайки се от асистенция на Давиде Калабрия. До края на полувремето обаче Берарди успя да вкара трети гол за Сасуоло и да осигури комфортен аванс на гостите на почивката.

Милан - Сасуоло

Любопитна причина спира мароканска звезда за Милан

Любопитна причина спира преминаването на мароканската звезда Хаким Зиеш от Челси в Милан. Офанзивният футболист на този етап е ненужен ...

Второто полувреме стартира кошмарно за Милан, след като Сасуоло получи дузпа, реализирана от Арманд Льорианте. В 55' ВАР отмени още един гол на Милан, този път на Анте Ребич. В 79' Матуеш Енрике вкара за 1:5, а Берарди оформи своя хеттрик от асистенции.

В 81-ата минута Дивок Ориги успя да отбележи втори гол за Милан, но за обрат в мача бе твърде късно. Милан записа четвърти пореден мач без победа в Серия А и втора поредна загуба. Тимът е четвърти с 38 пункта и е много вероятно да напусне топ 4 след края на кръга. Сасуоло пък се изкачи до 16-ото място с 20 точки - на осем над зоната на изпадащите.

Само преди няколко дни Милан стана за резил и срещу Лацио (ВИДЕО)