Сити отвърна на обрата на Ливърпул с обрат, звучна издънка за Юнайтед и велик обрат за Тотнъм (РЕЗУЛТАТИ)

5529

Шампионът на Англия Манчестър Сити се нуждаеше от обрат, за да продължи победната си серия във Висшата лига и да запази водачеството си. "Гражданите" записаха пети пореден успех от старта на новия сезон, побеждавайки Уест Хям с 3:1 като гост в среща от петия кръг.

Манчестър Сити обърна Уест Хям за пета поредна победа

Джеймс Уорд-Праус даде аванс на "чуковете" в края на първото полувреме, но след почивката момчетата на Пеп Гуардиола изковаха обрат. 21-годишният нападател Джереми Доку изравни секунди след подновяването на играта, а Бернардо Силва и Ерлинг Холанд вкараха по още един гол, за да отговорят на обрата на Ливърпул (ВИДЕО) с обрат.

Манчестър Юнайтед се издъни у дома срещу Брайтън

Другият гранд от Манчестър - Юнайтед, разочарова феновете си на "Олд Трафорд", допускайки поражение от Брайтън с 1:3. Бившият "дявол" Дани Уелбек откри за "чайките" в 20-ата минута, а след почивката Паскал Грос и Жоао Педро направиха резултата 0:3.

Манчестър Юнайтед - Брайтън

20-годишният Ханибал Мейбри върна едно попадение за "червените", но до края възпитаниците на Ерик тен Хаг не намериха сили за нещо повече. Така Юнайтед записа трета загуба от пет мача от старта на новия сезон и остава в долната половина на таблицата със само шест точки в актива си.

Тотнъм обърна Шефилд след 98-ата минута

Юнайтед обаче не бе единственият гранд, който бе напът да се издъни. Тотнъм, който стартира отлично сезона, едва вървеше към домакинска загуба срещу Шефилд Юнайтед, но сътвори велик обрат в продължението на мача. Ричарлисон изравни за 1:1 в 98-ата минута, а Деян Кулушевски вкара в 100', за да върне Тотнъм на второто място с 13 точки, колкото има и Ливърпул.