Сити се измъчи с Евертън, дузпа в края измъкна Челси (ВИДЕО)

2980
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Манчестър Сити обърна и надви Евертън с 3:1 при визитата си на "Гудисън Парк" в двубой от 19-ия кръг на Премиър лийг. Джак Харисън изведе "карамелите" напред в 29-ата минута. След почивката обаче Фил Фоудън изравни. Малко по-късно Хулиан Алварес се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Амаду Онана.

Сити се завърна в топ 4

Бернардо Силва оформи класиката в 85-ата минута, като наказа груба грешка на вратаря Джордан Пикфорд. В добавеното време удар на Фил Фоудън срещна гредата. Така "гражданите" се завърнаха в топ 4 с 37 точки. Селекцията на Шон Дайш пък засега остава извън зоната на изпадащите - 17-о място с 16 пункта.

ОЩЕ: Тотална доминация: Манчестър Сити е новият световен клубен шампион (ВИДЕО)

Челси с инфарктен успех над Кристъл Палас

Челси постигна инфарктен успех с 2:1 над Кристъл Палас в равностоен сблъсък от Висшата лига. На "Стамфорд бридж" Михайло Мудрик завърши прекрасна домакинска атака и и откри резултата в 13-ата минута. В добавеното време на първата част Майкъл Олисе наказа "сините" за направените от тях пропуски и възстанови паритета.

Мадуеке е големият герой

В заключителните секунди от редовните 90 минути Чуквунонсо Мадуеке си спечели дузпа и сам я реализира, с което донесе победата на своя тим. Така отборът на Маурисио Почетино, чието друго попадение бе отменено заради засада, се изкачи до десетата позиция във временното класиране с 25 точки. Кристъл Палас от своя страна остава на 15-ото място с 18 пункта.

ОЩЕ: Челси отпадаше до 92-рата минута, но изхвърли Нюкасъл от Карабао Къп (ВИДЕО)

Уулвърхемптън разгроми Брентфорд

В друг сблъсък от английското първенство Уулвърхемптън разгроми Брентфорд с 4:1. С успеха „вълците“ събраха 25 точки на 11-ата позиция, докато „пчеличките“ остават 14-и с 19. Срещата бе белязана от вихрено начало, като между 13-ата и 16-ата минута паднаха три гола. Марио Лемина и Хван Хи-Чан се разписаха за гостите, докато Йоан Уиса вкара за домакините. С ново попадение на корееца и такова на Жан-Рикньор Белгард момчетата на Гари О'нийл подпечатаха победата.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Манчестър Юнайтед възкръсна и подчини сензацията на сезона Астън Вила (ВИДЕО)