Манчестър Юнайтед възкръсна и подчини сензацията на сезона Астън Вила (ВИДЕО)

4193

Манчестър Юнайтед постигна изключително ценен успех с 3:2 над Астън Вила в интригуващ сблъсък от програмата на "Боксинг Дей" във Висшата лига. На "Олд Трафорд" "лъвовете" се оттеглиха на почивката с наглед комфортен аванс благодарение на головете на Джон Макгин и Леандер Дендонкер.

През втората част обаче "червените дяволи" възкръснаха и осъществиха пълен обрат! Алехандо Гарначо блесна с две попадения, а Расмус Хойлунд вкара победния трети гол. Така селекцията на Ерик тен Хаг се изкачи до шестото място във временното класиране с 31 точки. Тимът на Унай Емери остава на третата позиция с 39 пункта.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Ливърпул не срещна трудности с Бърнли и оглави върха (ВИДЕО)

Голове от статични положения изведоха Вила напред

Срещата започна с териториален превес на гостите, но без опасности. В 22-рата минута Макгин откри резултата от пряк свободен удар, след като центрирането му не бе засечено от никого, а Онана не се ориентира по най-добрия начин. Малко по-късно "виненочервените" удвоиха чрез заучено изпълнение на корнер. Ленгле свали към Дендонкер, който матира противниковия страж от непосредствена близост.

Манчестър Юнайтед

Възкресение навръх Коледа! Гарначо блести

До края на полувремето възпитаниците на Тен Хаг не успяха да отговорят подобаващо на двата гола пасив, но след почивката те "възкръснаха". Под светлината на прожекторите заблестя Гарначо. Негово попадение в 50-ата минута бе отменено заради засада, но 9 по-късно аржентинецът засече центриране на Рашфорд и намали изоставането на своя тим.

Еванс с жизненоважна намеса, Хойлунд сложи точка на спора

В 71-вата минута сънародникът на Лео Меси се разписа за втори път в сблъсъка, с помощта и на рикошет, за да възстанови паритета. Джони Еванс се отчете с жизненоважна намеса пред голлинията, а в 82-рата минута Хойлунд шутира от воле и остави безпомощен Емилиано Мартинес.

ОЩЕ: Как Мартин Петров разката Юрген Клоп за 17 минути (ВИДЕО)