Слаб Интер се измъкна срещу Реал Сосиедад, фамозен автогол спаси Наполи (ВИДЕО)

4899
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Неузнаваем Интер се добра до равенство 1:1 при визитата си на Реал Сосиедад в мач от група „D“ на Шампионска лига. На „Реале Арена“ Брайс Мендес откри в самото начало. Домакините изтърваха куп шансове, а Ян Зомер се отчете с прекрасни намеси, за да може капитанът на "нерадзурите" Лаутаро Мартинес да изравни в 87-ата минута с единствения точен удар на своя отбор.

Греда и гол за Реал Сосиедад

Още в третата минута испанският тим можеше да поведе чрез Андер Баренетчеа, чийто изстрел срещна страничния стълб. Все пак секунди по-късно Мендес се възползва от грешка на Бастони и матира Зомер за 1:0. До заключителната фаза на полувремето чисти положения липсваха. В 41-вата минута Льо Норман отправи удар с глава в аут от изгодна позиция. Кубо също се отчете с пропуск.

ОЩЕ ОТ ШЛ: Байерн Мюнхен съкруши Юнайтед в 7-голово шоу, Арсенал разгроми ПСВ (ВИДЕО)

Зомер блести с намеси

На старта на втората част стражът на Интер демонстрира феноменален рефлекс на два пъти. Той спря набезите на Мендес и Микел Оярсабал. В 65-ата минута Барела бе изгонен. ВАР обаче преразгледа ситуацията и в крайна сметка полузащитникът остана на терена. Реал Сосиедад не спря да атакува и уцели втора греда. Този път това стори Микел Мерино.

Интер Реал Сосиедад

Мартинес изравни с единствения точен удар на Интер

Десетина минути по-късно гол на Тюрам бе отменен заради засада. 180 секунди преди да изтече редовното време Давиде Фратези пусна отличен пас към Мартинес. Капитанът на италианския гранд бе безпощаден и възстанови паритета - 1:1.

ОЩЕ ОТ ШЛ: Той просто вкарва: Белингам измъкна Реал Мадрид срещу Унион Берлин (ВИДЕО)

Автогол измъкна Наполи в края

Наполи постигна труден успех с 2:1 като гост на Спортинг Брага в двубой от група „C“ на Шампионска лига. Джовани ди Лоренцо даде аванс на „партенопейците“ в края на първото полувреме. В 84-тата минута Брума изравни, но малко по-късно Сику Ниакате си отбеляза фамозен автогол.

Интересна първа част, Осимен с греда, Ди Лоренцо бележи

Първата част бе изпълнена с положения и пред двете врати. Алекс Мерет и Матеуш направиха няколко хубави спасявания. Виктор Осимен пък пропусна изгодни шансове. В 26-ата минута нигериецът нацели и напречната греда. В добавеното време на полувремето Ди Лоренцо матира стража на Брага за 0:1.

ОЩЕ ОТ ШЛ: Милан се смля да изтърва срещу Нюкасъл и не победи, Лайпциг - безгрешен на старта (ВИДЕО)

Голове в последните минути

Неаполитанци изтърваха, а Родриго Саласар центрира към Брума, който прати топката зад гърба на Мерет в 84-тата минута. Радостта на португалците не трая дълго, тъй като Ниакате си вкара автогол след центриране на Желински.