Байерн Мюнхен съкруши Юнайтед в 7-голово шоу, Арсенал разгроми ПСВ (ВИДЕО)

3665
Снимка: Getty Images/ колаж Actualno.com

Байерн Мюнхен постигна домакински успех с 4:3 срещу Манчестър Юнайтед в дербито от Група А на Шампионска лига. Лирой Сане даде преднина на баварците в 28-ата минута, след като Андре Онана не се намеси по най-добрия начин. Малко по-късно Серж Гнабри удвои аванса на своя отбор.

Расмус Хойлунд намали пасива на "червените дяволи". Хари Кейн обаче се разписа от дузпа в 53-тата минута. В заключителните мигове Каземиро отбеляза две попадения. Те обаче се оказаха недостатъчни, тъй като Матиас Тел също вкара.

ОЩЕ ОТ ШЛ: Той просто вкарва: Белингам измъкна Реал Мадрид срещу Унион Берлин (ВИДЕО)

Макар че Юнайтед стартира добре, Сане откри след грешка на Онана

Възпитаниците на Ерик тен Хаг стартираха по-активно. Те организираха хубава атака, при която новият нападател Хойлунд направи пропуск. Рашфорд също пробва късмета си, но без успех. В 28-ата минута Сане и Кейн комбинираха. Немският флангови състезател отправи изстрел, при който Андре Онана не се намеси убедително, и топката влетя в мрежата за 1:0.

Байерн Мюнхен

Гнабри удвои

Малко по-късно Мусиала асистира на Гнабри, за да може 28-годишното крило да удвои аванса на Байерн. Гостите пропиляха нова възможност, при която не се стигна до удар. В края на полувремето Сане шутира опасно встрани от целта.

Два бързи гола след почивката на централните нападатели

"Червените дяволи" намалиха изоставането си веднага след почивката. Хойлунд матира Свен Улрайх за 2:1. Радостта на Манчестър Юнайтед не трая дълго. Баварците получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Ериксен. Кейн застана зад топката и не сбърка. В 56-ата минута младата надежда на немския гранд Мусиала нацели страничния стълб.

ОЩЕ ОТ ШЛ: В "групата на смъртта": ПСЖ надделя над Борусия Дортмунд (ВИДЕО)

Дъжд от голове в края

До края на двубоя домакините диктуваха темпото. Онана се отчете с няколко намеси. Сякаш от нищото, а и с помощта на късмет, Каземиро вкара за 3:2. Мюлер уцели греда. Тел пък сложи край на интригата във втората минута от добавеното време, въпреки че секунди по-късно Каземиро отново прати топката в мрежата.

Арсенал се разправи с ПСВ за едно полувреме

Арсенал разгроми ПСВ Айндховен с 4:0 в среща от група “В” на Шампионската лига, в която са още Ленс и Севиля. Попаденията за "артилеристите" отбелязаха триото в нападение - Букайо Сака, Леандро Тросар и Габриел Жезус, през първата част и Мартин Йодегор в 70-ата минута.

Триото в нападение на Арсенал блести

Момчетата на Микел Артета откриха още в 8-ата минута, когато Сака бе на точното място за добавка при изстрел на Йодегор. В средата на полувремето англичанинът асистира на Тросар, който завърши хубава контраатака. В 38-ата минута авторът на втория гол намери Жезус на далечната греда. Бразилският нападател преодоля Бенитез и оформи класиката. След паузата статуквото се съхрани, а "топчиите" направиха нови пропуски. Все пак в 70-ата минута Йодегор също се разписа.

ОЩЕ: Арсенал мина между капките в Ливърпул, но даде свидна жертва (ВИДЕО)