Словакия трябваше да страда за първи успех на Евро 2016

2004

Словакия постигна противоречива първа победа на Европейското първенство по футбол 2016, след като разнищи разпасаната руска команда и спечели заслужено с 2:1. Още до почивката словаците водеха с два чисти гола, вдъхновени от голямата си звезда Марек Хамшик.

Асът на Наполи асистира с великолепен дълъг пас за първото попадение в 31-ата минута на Владимир Вайс, а в 45-ата с изумителен диагонален изстрел в горния ъгъл не само удвои аванса на Словакия, но и стана сериозен претендет за автор на най-красивия гол в турнира.

Португалия се изложи на старта на Евро 2016

Кристиано Роналдо и Португалия се изложиха сериозно на старта на седмата си кампания на Европейско първенство по футбол, като стигнаха ...

До 70-ата минута Словакия бе господар на терена, но финалните минути бяха много напрегнати за феновете, защото Русия до последно преследваше равенството, но остана само с гола на Денис Глушаков за крайното 1:2 в 80-ата минута.

Така след поражението 1:2 от Уелс в първия кръг Словакия вече има 3 точки и изпреварва Русия в класирането, като "сборная" остава само с 1-та си точка от равенството 1:1 с Англия миналата седмица.