Тотнъм би с 3:1 Фулъм и го остави сред изпадащите

9126
Снимка: Getty Images / Guliver

Победа с 3:1 пред собствена публика постигна Тотнъм срещу Фулъм в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига. Домакините бяха по-активния тим време на цялата среща и логично постигнаха успех. Паулиньо откри резултата в 35-ата минута, но слаба организация в защита след подновяването на играта позволи на Стив Сидуел да възстанови равенството. В самото начало на второто полувреме пък Хари Кейн отново изведе "шпорите" напред в резултата. След час игра авансът на Тотнъм беше увеличен с попадение на Йонес Кабул. Въпреки гола Фулъм се активизира и в 77-ата получи право да изпълни дузпа. От бялата точка обаче Сидуел не успя да увеличи шанса на тима си за поне точка. Ситуацията за бившия отбор на Димитър Бербатов е изключително тежка. Преди изиграването на останалите срещу Фулъм е с 30 точки на първата позиция сред изпадащите. Спасението засега е на само две точки и може да остане на толкова, ако Ливърпул победи Норич. Тотнъм пък от своя страна се доближи на само три точки от петия Евертън (66), който към този момент държи "билета" за Лига Европа.