Юнайтед в ролята на Робин Худ - взима от богатите, дава на бедните (ВИДЕО)

2078

Английският гранд Манчестър Юнайтед влезе в ролята на Робин Худ на Висшата лига, след като взе победа срещу шампиона Манчестър Сити миналата събота, но в сряда вечер не успя да победи непретенциозния тим на Кристъл Палас. Двата тима завършиха наравно 1:1 в отложен мач от седмия кръг на първенството, изигран на "Селхърст Парк".

Настроението на "Олд Трафорд" бе сериозно приповдигнато след страхотния обрат в дербито срещу Сити, а сред фенове и играчи се прокрадна мисълта, че могат да се борят за титлата във Висшата лига още през този сезон. Равенство в Лондон срещу Палас обаче определено не бе крачка в тази посока.

"Червените дяволи" доминираха през първото полувреме и поведоха с гол на Бруно Фернандеш, който остана непокрит в наказателното поле и се възползва от асистенция на Кристиан Ериксен, давайки аванс на своя тим точно преди почивката. Веднага след подновяването на играта отново Бруно можеше да вкара, но стражът на Палас го спря.

Ас на Ман Юнайтед допуска, че "дяволите" могат да станат шампиони

Защитникът на Манчестър Юнайтед Рафаел Варан допуска, че "червените дяволи" могат да станат шампиони във Висшата лига. Тимът успя да об...

Манчестър Юнайтед

В последните минути на мача домакините упражниха натиск, на който Юнайтед не удържа. В добавеното време на мача Майкъл Олис изпълни фантастичен пряк свободен удар, за да вкара за 1:1. Дебют в мача за "дяволите" пък направи новото попълнение Маут Вегхорст, но не впечатли особено с изявите си и бе заменен в хода на мача.

Юнайтед бе в серия от пет поредни победи, която бе прекъсната от равенството срещу Палас. Въпреки това тимът се изравни с Манчестър Сити, който остава втори с по-добра голова разлика. През уикенда "дяволите" срещат лидера в подреждането Арсенал и се нуждаят от задължителна победа, ако искат да се намесят в битката за титлата.