Ювентус ще има нов треньор от следващия сезон

17 май 2019, 14:40 часа • 8717 | прочитания

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри ще напусне клуба след края на настоящия сезон, потвърдиха днес от клуба.

Още: Мирише на странен английски финал в Лига Европа! "Кошмарният" Юнайтед разгроми 10 от Билбао

Още: Челси показа класата си, но другият финалист ще се решава в напечен реванш в Италия

Алегри и президентът на "бианконерите" Андреа Аниели ще говорят пред медиите на пресконференция утре.

Новината за напускането на Алегри ще засили слуховете, че начело на торинци ще се завърне Антонио Конте, който спечели три поредни титли с тима, преди да поеме италианския национален отбор през лятото на 2014-та година.

Алегри пое "бианконерите" през 2014 година и спечели пет титли на Италия в 5-те си години престой в клуба. Той спечели четири пъти Купата на Италия и два пъти Суперкупата.

Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"

Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия

Той е избиран 4 пъти за най-добър треньор на Ботуша. Бившият наставник на Милан е първият треньор в италианския футбол, който 4 пъти подред спечели златен дубъл - първенството и купата на страната.

А кой е най-подходящ да замени Алегри според звездата на тима Кристиано Роналдо вижте в този материал.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес