В последния мач на Меси и Рамос: ПСЖ се изложи, освиркаха Лео, но той напусна щастлив (ВИДЕО)

5544

Пари Сен Жермен завърши сезона в Лига 1 с горчив привкус. В последния мач на звездите на отбора Лионел Меси и Серхио Рамос френският шампион допусна обрат и загуби с 2:3 в домакинството си на Клермон. Част от феновете на "Парк де Пренс" освиркаха Лео при обявяването на стартовите състави. Негативната реакция се повтори при пропуск на аржентинеца от чиста позиция, което обаче не повлия на настроението му. 7-кратният носител на "Златната топка" напусна стадиона видимо щастлив.

Video edited on Kapwing

Рамос пък откри резултата с глава в 16-ата минута и ще запази приятни спомени от двубоя. Преди това попадение на гостите бе отменено заради игра с ръка. В средата на полувремето капитанът Килиан Мбапе удвои от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Алиду Сейду срещу Хакими.

ОЩЕ: Покер вместо футбол: Неймар пак скандализира

180 секунди по-късно домакините допуснаха фатална грешка при разиграването и Йоан Гастия върна един гол. В 37-ата минута Клермон можеше да изравни от дузпа. Изпълнението на Грежон Киай обаче бе неточно. В добавеното време на първата част паритетът все пак беше възстановен от Меди Зефан.

След почивката Грежон Киай преодоля Донарума за 2:3 и подпечата успеха на тима си. Меси пък се отчете с опропастени шансове от изгодни ситуации, поради което беше освиркан от зрителите по трибуните. След края на шампионата стана ясно, че от Франция в Шампионска лига ще играят ПСЖ и Ланс, а Марсилия ще участва в квалификациите. Рен ще бъде част от груповата фаза на Лига Европа през следващия сезон, докато Лил ще играе квалификации в Лига на конференциите. Оксер, Аячо, Троа и Анже изпаднаха от елита.

ОЩЕ: Меси, Роналдо и Бензема отново заедно - какви са шансовете да се случи?