Валенсия излъга Виляреал с 2 исторически гола

23 март 2014, 23:23 часа • 7815 прочитания

Екзекуторът на Лудогорец в Лига Европа Валенсия победи с 2:1 Виляреал в мач от 29-ия кръг на Примера дивисион. "Прилепите" взеха трите точки в областното дерби след 2 гола на Хави Фуего. И двете попадения паднаха през първото полувреме. В 35-ата Фуего отбеляза с мощен изстрел - 1:0, а в 43-ата отново 30-годишният халф се разписа. Даниел Парехо центрира от фаул, Жереми Матийо прати топката в гредата, а Фуего беше на точното място, за да направи добавка - 2:0.

Любопитното беше, че Фуего нямаше гол в Примера дивисион цели 5 години, а това е първият му мач с две попадения от всички 350 срещи, които има на сметката си.

След получените 2 гола играчите на Виляреал не се предадоха, но стигнаха само до намаляване на резултата. В 83-ата минута точен във вратата на "прилепите" беше мексиканският нападател Джовани дос Сантос.

С успеха Валенсия събра актив от 39 точки и се доближи на 6 от днешния си съперник, който заема 7-ото място във временното класиране на Примера дивисион.