Видя се разликата в класите между Германия и Украйна

1818

Световният шампион Германия започна с победа Европейското първенство по футбол, надвивайки с 2:0 Украйна в мач от Група С. Първото и най-важно попадение реализира в 19-ата минута Шкодран Мустафи с глава след отлично центриране в наказателното поле, което се оказа твърде сложна задача за противниковата защита.

В 92-ата минута резервата Бастиан Швайнщайгер се разписа за крайното 2:0, с което успокои феновете на Германия, и то при положение че се появи на терена само секунди по-рано.

Германия продължи успешната си серия и записа 18-та победа в последните си 19 двубоя, когато води на полувремето. А Мустафи е 34-ият различен футболист, който реализира попадение за Бундестима на европейски първенства.

Полша удари Северна Ирландия на Евро 2016

Полша спечели първия си мач на Евро 2016, след като победи с 1:0 Северна Ирландия на стадиона в Ница "Алианц Ривиера". "Дружината" имаш...

За Муфтави, лично, това бе първо попадение с националната фланелка в 11-ия му мач за Германия, като то се оказа изключително ценно. Не само Германия тръгна убедително на Евро 2016, но и Йоахим Льов имаше основания за задоволство, защото се превърна в първият треньор с 12 мача на европейски първенства.

Берти Фогтс има 11 двубоя на сметката си в бляскявата си кариера, а Луис Фелипе Сколари и Ларс Лагербек са с по 10 - номер едно вече е наставникът на Бундестима и не се очаква да се спре на кота "12".

Германия започна с десетима световни шампиони в състава си, като единствено Йонас Ектор не бе започвал на Мондиал 2014.