Д-р Александър Симидчиев: Имаме достатъчно ваксини, проблемът е колко хора ще искат да си ги поставят

28 май 2021, 22:15 часа 2753 прочитания 0 коментара

Вече имаме достатъчно ваксини, проблемът е колко хора ще искат да си ги поставят". Това каза Александър Симидчиев в предаването "Лице в лице“ по БТВ. По думите му трябва да се проведе мащабна и индивидуална кампания за ваксинация, която да достигне до всички групи от населението.

Още: "Няма скрито-покрито": Директорът на Пета градска болница обясни за ПЕТ скенера

Още: Заради нежелани реакции: САЩ спряха ваксина срещу чикунгуня

Симидчиев цитира изследвания, според които имунитетът след преболедуване и последвала ваксинация е най-добър. "Тогава устойчивостта е най-голяма“, коментира той. По думите му може да се наложи поставянето на трета доза ваксина, но след проверка на нивата на антитела след ваксиниране.

Относно ситуацията в страната Александър Симидчиев коментира, че епидемията затихва. "В момента нивото на разпространение на пандемията е ниско, то бележи обратен ръст. Дали това е трайно или моментно стихване е трудно да се каже“, коментира Симидчиев.

Симидчиев коментира и предстоящото въвеждане на европейски зелен сертификат. По думите му той трябва да регулира движението на граждани в ЕС, но въпреки това трябва да се внимателни с пътуванията заради новите щамове.

Още: Медицински хеликоптер транспортира до "Пирогов" детето, пометено от АТВ в Слънчев бряг

Още: Доц. д-р Анна Валериева: Алергиите са пандемията на ХХI век, но се лекуват

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес